ukrainian pades
english pages
russian pages
 
ПРОЕКТИ ЦЕНТРУ
 
ПУБЛІКАЦІЇ
 
МЕМОРІАЛ В. ЛИПИНСЬКОГО
 
РОЗРОБКА САЙТУ>
 
НАШІ ЕКСПЕРТИ ТА СПІВРОБІТНИКИ
 
ФОРУМ
 
 
КИРИЛО ГАЛУШКО
 
ОЛЕКСІЙ СОКИРКО
 
ІВАН ПАТРИЛЯК
 
КАТЕРИНА ЛИПА
 
ОЛЬГА КОВАЛЕВСЬКА
 
ЛАРИСА МAСЕНКО
 
ЛІКБЕЗ-АБЕТКА
 
ЛИПИНСЬКИЙ ТА ЙОГО ДОБА
 
 
     
 

Кирило Галушко
  Директор Центру ім. В’ячеслава Липинського
     

Олексій Сокирко
  Кандидат історичних наук, доцент Історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, дослідник Центру ім. В’ячеслава Липинського
     


Іван Патриляк

  Дослідник Центру ім. В’ячеслава Липинського
     

Катерина Липа
 

Народилася у Києві в родині архітекторів, яких свого часу мало не вигнали з інституту за публічне виконання рок-н-роллу. Виростала на історичних берегах ріки Либідь (по один бік – якийсь індастріал, по другий – мальовниче Байкове кладовище). Ці слабко пов’язані між собою чинники привели на факультет теорії та історії мистецтва Української Академії мистецтва та архітектури. Протягом навчання та після нього займалася дослідженнями з історії архітектури, вдало поєднуючи їх з журналістикою. Назви всіх видань, де встигла відзначитися важко пригадати. Найдовше співпрацювала (як штатний співробітник або як фрілансер) з журналами «Капитал», «Єва», «The Ukrainian», «Zефир» та з газетами «Коммерсантъ», «Деловая неделя», Інтернет-газета «Сейчас», «Газета 24».

Хобі: наука – продовжую займатися історією архітектури, зокрема історією фортифікації (пишу про неї книжки) та військово-історична реконструкція (в жіночій версії – ніяких бійок, досить мати шикарний науково обгрунтований гардероб певної епохи).

     

Ольга Ковалевська
 

Кандидат історичних наук, доцент, науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

Закінчила історичний факультет Донецького державного університету (нині Донецький національний університет ім. В.Стуса) (1994). Згодом закінчила аспірантуру цього ж вузу та захистила дисертацію на тему «І.С.Мазепа в історіографії XVIII – XX століть» (1997). Багато років займається дослідженням доби І.Мазепи. Є автором понад 60 наукових та науково-популярних праць, 2 навчальних посібників та десятка навчально-методичних рекомендацій. Входила до складу авторських колективів видань «Енциклопедія історії України», «Видатні постаті України».

Значна кількість її праць опублікована на сторінках «Історичного журналу», «Сіверянського літопису», «Українського історичного журналу», а також на сторінках спеціалізованих наукових збірників Інституту історії України НАН України. Підготувала до друку кілька праць, присвячених І.Мазепі, зокрема, науково-популярне видання «Іван Мазепа у запитаннях та відповідях».

Має досвід роботи у навчальних закладах різних рівнів акредитації, зокрема, Донецького інституту внутрішніх справ при Донецькому національному університеті, Донецькій академії управління, Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна», Національному медичному університеті ім. О.Богомольця, Європейському університеті тощо.

Нині працює науковим старшим науковим співробітником відділу української історіографії Інституту історії України НАН України.

     

Лариса Масенко
 

Експерт Центру ім.В. Липинського.

Завідувач кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Соціолінгвіст, досліджує мовну ситуацію на Україні.

Автор книг «Мова і політика», «Мова і суспільство: постколоніальний вимір» та багатьох статтей по темі та упорядник збірки документів «Українська мова у ХХ ст.: історія лінгвоциду».

Статті та інтерв'ю Лариси Масенко надруковані в українських виданях: "Україна Молода", "Українська мова й література в школі", "Дзеркало тижня" та інших. А також вона бере активну участь в публічних обговореннях мовної ситуації і політики у телеефірах.